Chelsea pozostaje silna w walce o tytuł mistrzowskich mistrzostw, co robi się zbliża do każdej rundy. We wtorek po południu Chelsea w Stamford Bridge pokonała Southampton 4-2, siedem punktów od drugiego miejsca w Tottenhamie. Największą zaletą był napastnik Diego Costa, który nosił Blues koszulki piłkarskie strzelił dwa gole, aby zapewnić zwycięstwo.

Nawet grając w domu, Chelsea była bardziej na bazie abafy niż organizacja w pierwszej połowie. Pokazał siłę wcześnie w grze, kiedy Diego Costa wyskoczył na prawo i rzucił się do Hazard, aby złapać pierwszy i otworzyć punktację.

Trójka Fàbregas, Hazard i Diego Costa nosiły Koszulka Chelsea grała dużo w drugiej połowie. Tabele, wpisy po bokach pola, grane w środku i bramki. Najlepszy strzelec i Chelsea, Diego Costa, był decydujący w tym sezonie. Ma 51 bramek w 85 meczach w Premier League. Był siódmym graczem, który potrzebował mniej gier, aby uzyskać ten znak.

Po zwycięstwie, Chelsea pozostaje na czele Premier League, zdobywając 78 punktów. Southampton jest na 9. miejscu, z tym samym 40 punktów.